Wizyta u dietetyka – jak wygląda?

Tagi: dietetyk, pierwsza wizyta, poradnia, ważne informacje,

Dzięki rozmowie dieta jest dopasowana do Twojego zdrowia, nawyków żywieniowych, preferencji smakowych, planu dnia oraz zasobów finansowych.

Pierwsza wizyta u dietetyka trwa około 60-90 minut. Może wydawać się, że to długo. Jednak im lepiej się poznamy tym lepiej będę mogła dopasować dietę do Twojego zdrowia, nawyków żywieniowych, preferencji smakowych, planu dnia oraz zasobów finansowych.

 

Na początku wizyty wykonuję pomiar obwodów ciała oraz analizę składu ciała na profesjonalnym analizatorze InBody 120. Więcej o tym badaniu dowiesz się TUTAJ

Wyniki analizujemy. Przedstawiam dobre strony i te nad którymi będziemy pracować.

Następnie przechodzimy do najważniejszej kwestii- wywiadu zdrowotnego i żywieniowego.

Wywiad zdrowotny podczas wizyty u dietetyka opiera się na rozmowie odnośnie stanu zdrowia: chorób, dolegliwości, samopoczucia, wyników badań laboratoryjnych.

Wywiad żywieniowy podczas wizyty u dietetyka opiera się na rozmowie na temat: nawyków żywieniowych, lubianych i nielubianych produktów, potraw, technik kulinarnych. Ilości czasu oraz pieniążków przeznaczonych na przygotowanie posiłków.

Podczas wywiadu żywieniowego, bardzo pomocny jest dzienniczek żywieniowy, do którego uzupełniania gorąco zachęcam 🙂

 

Więcej informacji o tym jak się przygotować do pierwszej wizyty u dietetyka TUTAJ

 

Jak widzicie na pierwszej wizycie poruszanych jest wiele ważnych aspektów. Wizyta u dietetyka nie opiera się jedynie na analizie składu ciała. Badanie to jest jedynie wstępem i narzędziem kontrolnym. Często też motywującym 😉

Co otrzymujesz po pierwszej wizycie u dietetyka? 

  • wyniki analizy składu ciała,
  • zostaje omówiona Twoja dotychczasowa dieta,
  • praktyczne wskazówki, co w pierwszej kolejności można zmienić

 

Jaki jest kolejny krok?  

  • 1 opcja: Układam indywidualną dietę dla Ciebie– jest to opcja dla osób, które preferują gotowy przepis na sukces. Dieta zawiera listę składników w gramach i miarach domowych oraz przepis na każdy posiłek. Dodatkowo otrzymujesz listę zakupów, ogólne zalecenia. Dieta oraz lista zakupów jest dostępna na mobilnej aplikacji oraz w wersji papierowej.

LUB

  • 2 opcja: Układam ogólne zalecenia oraz schemat jak powinna wyglądać dieta, współpraca opiera się na dzienniczku żywieniowym –  jest to opcja dla osób, które preferują elastyczną współpracę. Jeśli masz głowę pełną pomysłów, lubisz eksperymentować, mieszać. Nie lubisz schematów, z góry narzuconych zasad. Ta opcja jest dla Ciebie.

 

Zrób swój pierwszy krok ku zdrowiu i umów się na wizytę!

 

 

Urszula Włodarczyk – ZnanyLekarz.pl

 

Jak przygotować się do pierwszej wizyty?

 

Na czym polega analiza składu ciała?

Twoja dieta w mobilnej aplikacji

http://1.gravatar.com/avatar/1bcd45b5387c82c928ac1a81b0f991e5?s=96&d=mm&r=g

Zapisz się do naszego newslettera aby zawsze być na bieżąco!

FreshMail.pl
 

Newsletter

FreshMail.pl